Replica kampioenschapsring van Kobe Bryant leverde een behoorlijk bedrag op

Begin 2020 kregen we het akelige nieuws te horen dat de legendarische basketballer Kobe Bryant was overleden. De wereld stond op z’n kop. Afgelopen weekend werd een replica van z’n kampioenschapsring uit 2000 verkocht voor maar liefst 206.080 dollar.

Voor basketbal-fans was het behoorlijk slikken toen Kobe Bryant overleed. Zelfs voor niet-fans was het moeilijk te vatten. Echte verzamelaars hebben veel over voor Kobe-gerelateerde items. In maart werd de handdoek die hij om z’n nek droeg tijdens zijn afscheidsspeech geveild voor een bedrag van 32.000 dollar. Dat is niet mis, maar dan heb je er wat voor terug. Zo iets stijgt uiteindelijk alleen maar in z’n waarde.

Veel kleiner dan het origineel

De kampioenschapsring liet Bryant voor z’n moeder als cadeau repliceren. De ring is daarom veel kleiner dan het origineel. Het is een 14 karaats ring met veertig ingelegde diamanten. Het openingsbod begon bij 15.000 dollar. Na twintig biedingen eindigde het bedrag op 206.080 dollar. Daarnaast werden er meerdere voorwerpen van de overleden basketballer geveild. Deze leverden in totaal 185.000 euro op.

Zij had nooit toestemming gevraagd

Blijkbaar heeft de ring een onprettige geschiedenis. In 2013 sleepte Kobe zijn moeder Pamela Bryant voor de rechter. Zij had thuis nog spullen van haar zoon liggen. Deze verkocht zij aan een veilinghuis. Toen Kobe daarachter kwam zette hij de veiling stil. Hij beweerd dat zij daar nooit toestemming voor had gevraagd. Een aantal items waren al verkocht, maar hij voorkwam dat de kampioenschapsring de deur uit ging. Nu heeft ze alsnog d’r zin gekregen.

Voor vele basketbal-fans is Kobe een superheld. Dat is natuurlijk niet voor niets. Check daarom hieronder hoe Kobe Bryant het basketbalcourt veroverd.

Reageer op artikel:
Sluiten